KURUMSAL

Kız Öğrenci Yurdu Cebeci

Kız Öğrenci Yurdu Cebeci

Kız Öğrenci Yurdu Cebeci

Dünyanın belki de en zor işidir öğrenci olmak. Tabi ki öğrenci gözünden bakılırsa böyledir bu durum. Her şeyi yapacak enerjisi, isteği ve azmi varken sistemin dayattığı gerçekler bir bir vize ve final adıyla çarpar öğrencilerin yüzüne yüzüne. Hele bir de karşısına bölüm sonu canavarı gibi diploma ve mezuniyet ikilisi çıktı mı tadından yenmez işte. Tüm bu görevleri layıkıyla bitirip, mezun olup normal hayata dönüldüğü zaman anlar aslında öğrenci dünyanın en zor değil en keyifli işini icra ettiğini. Anlar ama iş işten çoktan geçmiş olur tabi. Öğrencilik geçmişe bakıp mutlulukla, keyifle yer yer duygulanıp çokça da gülerek hatırladığımız çok güzel bir mazidir artık bizim için.

Peki tüm bunlar nezdinde en güzel zamanların geçirildiği. En güzel dostlukların, en güzel aşkların ve hatta hatta en güzel aşk acılarının yaşandığı, bazı geceler memleketten gelen ev yemekleri ile midelerin bayram ettiği, bazı gecelerde ise açlıktan midelerin gurultu eşliğinde konserler dinlettiği bu dönemde anıların büyük bir kısmını neler oluşturmuştur dersiniz? Tabi ki bu dönem de öğrencilerin anılarının büyük bir kısmını bir birey olarak belki de bir kısım gencin ilk defa yalnız kalma sürecini deneyimlediği yurt anıları oluşturmuştur.

Nedir peki şehir dışında gerçekleştirilen öğrenciliğin mihenk taşlarından sayılan bu yurt anılarının konusu? Bir bina dolusu aynı yaşta genç insanın bir arada kaldığı binalarda sonraki kuşaklara onları imrendirecek anlatılacak nice hikayeler yaşanmış yer yerde uydurulmuştur. Yapılan dedikodular, neredeyse rekorlar kitabına girecek şekilde bir yatağa sığmaya çalışarak küçük ekran bir bilgisayarın güç bela çıkan sesiyle anlaşılmadan izlenen filmler, yurda gizlice sokulan ve sokulmaya çalışılan yasaklı materyaller, yönetimle girilen laf dalaşları bazen de yerine göre alınan cezalar ve kısıtlı imkanlarla ortaya çıkan orta çağ bilim adamlarını bile hayrete düşürecek icatlar yurt anılarının başlıca konularını oluşturur.

Memlekette son dönemlerde kadınlara yönelik çıkan olumsuz haberler nedeniyle özellikle çocuklarını şehir dışında okumaya gönderen kız çocuk aileleri kalacak yer konusunda daha bir özverili ve temkinli davranırlar. Bireyleri kız çocuk ve erkek çocuk olarak ayırmak doğru bir tabir olmasa da maalesef memleketteki herkes bizimle aynı düşünce de değil. Kız çocuk aileleri için evlatlarının kaldığı yerin güvenliği diğer tüm maddelerden daha değerlidir. Onlar için gerek konum itibari ile gerekse de hiçbir koşulda eleyemeyecekleri güvenlik nedeniyle Kız Öğrenci Yurdu Cebeci iyi bir tercih olabilir.

Ankara da üniversite okuyan öğrencilerin gerek konumu itibari ile gerekse de hepimizin ihtiyaç duyduğu ve acil işlerimiz de bir nevi hayat kurtaran toplu taşımaya ve merkeze rahat ve kolay ulaşım nedeniyle tercih sebeplerinden biridir Kız Öğrenci Yurdu Cebeci. Ayrıca birçok yurdu da bölgesinde barındırması sebebiyle hoş ve güzel vakit geçirmeye sebep olacak sosyal hayat için de Kız Öğrenci Yurdu Cebeci iyi bir tercih olabilir kız öğrenciler açısından.