KURUMSAL

Kız Yurdu

Kız Yurdu

Ankara kız yurdu

Bir öğrencinin üniversite hayatına başlaması onun için gerçekten de yeni bir hayatın başlangıcı anlamına gelmektedir. Özellikle yaşadığı şehirden uzaklar gelen kişiler için bu durum daha da zor bir hale gelebilmektedir. Bu durum Ankara gibi büyük şehirlerde daha net bir şekilde görülebilmektedir. Genç insanların okuma ve daha iyi bir geleceğe sahip olabilme adına attıkları bu ilk adımın sonrasında birçok sıkıntıyla karşılaşacakları tahmin edilmektedir. Bu sıkıntıların başında ise her insanın sahip olması gereken barınma ihtiyacı ilk sırada yer almaktadır. Bu sorunlara pratik bir çözüm yolu bulmak ise oldukça kolaydır. Özellikle Ankara'da hizmet veren öğrenci yurtları bu sorunun ortadan kalkması adına oldukça büyük işler yapmaktadır.

Ankara kız yurdu aracılığı ile üniversite yaşantınızı aile evi konforunda ve sıcaklığında geçirmeniz mümkün olmaktadır. Evinden uzakta bir öğrenim hayatı geçirmek durumunda kalanlar için en temel iki ihtiyaç olan güvenlik ve konforun bu yurtlar aracılığıyla sağlanıyor olması, insanların rahat bir nefes almasına yardımcı olmaktadır. Özellikle çocuklarını uzak bir şehre göndermenin sıkıntısını yaşayan ailelerin, gönül rahatlığıyla çocuklarının okulunu tamamlamasını beklemelerine yardımcı olmaktadır. Bu durum aynı zamanda ailelerin çocuklarının okumaları noktasında daha cesur davranmalarına ve onların önüne engel çıkarmamalarına yardımcı olmaktadır.

Odalarda Sunulan Temel İmkanlar Nelerdir?

Odaların her birinde klima ve İnternet bağlantısı bulunmaktadır.

  • Oda içerisinde öğrencilerin daha rahat ders çalışabilmeleri için gerekli olan ekipmanlar yerleştirilmiştir (masa, sandalye vs.)
  • Yataklar konfor açısından oldukça iyi olmakla birlikte bazalı ve ortopedik olarak seçilmiştir.
  • Kişisel olarak bazı gıdaların muhafaza edilebilmesi için odalarda mini buzdolabı bulunmaktadır.
  • Hijyen açısından oldukça önemli çalışmalar yapılmaktadır. Bununla birlikte günlük ve haftalık olmak üzere periyodik şekilde temizlikler yapılmaktadır. 
  • Odalarda  7/24 kesintisiz İnternet bağlantısı bulunmaktadır.
  • Duş ihtiyacınız için 7/24 sıcak su bulunmaktadır.

Tüm bunlarla birlikte öğrencilerin kendilerini evlerinde hissetmeleri için gerekli olan tüm çalışmalar yapılmaktadır. Bu sayede insanların rahat, konforlu ve güvenilir bir ortamda bulunmaları için bir fırsat oluşturulmaktadır. 

Isınma Sistemi Var Mı?

Ankara gibi kışın soğuk geçtiği bölgelerde en büyük problemlerden birisi de ısınmadır. Isınma sorunuyla karşılaşan insanların çoğu ne yazık ki kaldıkları yerde yeterince verim elde edememektedir. Özellikle birçok yurdun kış aylarında oldukça soğuk olduğu ve kaloriferlerin geç açıldığı bilinmektedir. Bu durumda öğrencilerin rahatsızlanmaları başta olmak üzere birçok sorunun ortaya çıkmasına neden olmaktadır. 

Özellikle soğuk dönemlerde öğrenciler için hayati önem taşımakta olan ders çalışma gibi önemli bir durumun bile aksadığını ifade edebiliriz. Bundan dolayı Ankara kız yurdu gibi hizmet veren yerlerin ısınma konusuna oldukça hassasiyet göstermesi beklenmektedir. Aksi takdirde ortaya çıkan sorunların ilerleyen aşamalarda daha büyük durumlara neden olacağı bilinmelidir.

Sizlerde Ankara’da eğitim hayatınıza devam edecekseniz mutlaka Ankara Kız Yurduna başvurunuzu yapmalısınız. Özellikle şehir dışından gelen kız öğrenciler için bulunmaz bir fırsat olarak değerlendirebileceğimiz bu seçeneğin en kısa sürede değerlendirilmesi gerekmektedir. Unutmayın ki kız öğrencilerin yurda yaptıkları başvurulardan dolayı kapasite hızlı bir şekilde dolduğu için sonraki başvuruların olumsuz sonuçlanması muhtemeldir. Bundan dolayı okulu kazandığınızı öğrendiğiniz andan itibaren ilk yapacağınız şey Ankara Kız Yurduna kayıt yaptırmak olmalıdır. Bu sayede baba evinizde ki aile sıcaklığını elde edebileceğiniz gibi birçok sorundan da kurtulmuş olacaksınız. Özellikle güvenlik anlamında ailenizin için rahat edecek ve çocukları için en iyi kararı aldıklarından dolayı gönül rahatlığıyla okulun bitmesini bekleyeceklerdir.